www.kma.zcu.cz
Matematici potřebují k práci jen tužky, papíry a odpadkové koše. Filozofové jen tužky a papíry.
česká verzewww.kma.zcu.cz
english versionwww.kma.zcu.cz
 
AKTUALITY 2018
Seminářovník
Plakátovník
KATEDRA
Historie katedry
Online kamery
Kontakt
PRO UCHAZEČE
Informační brožura
Den otevřených dveří
Bakalářské studium
Magisterské studium
Doktorské studium
Předzápis
LIDÉ
Abecední seznam
Foto seznam
Doktorandi
KMA od 1954
VÝZKUM
Působení v zahraničí
Spolupráce s praxí
Výzkumný záměr
Institut ITI
WebMATH
Centrum CAM
Aplikované výsledky
STUDIUM
Konzultační hodiny
Diskuzní fóra
Předměty
Předzápis
Mobility
Závěrečné práce
Závěrečné zkoušky
PROJEKTY
KNIHOVNA
Skripta (plné verze)
Studijní texty
Závěrečné práce
Různé
POČÍTAČE
Hardware
Software
WWW servery
e - konference
AKCE
Kolokvium a semináře
Pořádané konference
Den otevřených dveří
FOTKY
KARIÉRA
FAQ
Matematici v ČR
Loga na mobil
Leonardo
KMA interně
Odkazování na KMA
WWW server
Loga a tiskopisy
obsah zabalen
obsah rozbalen

stránky jsou optimalizovány
pro nejnovější verze prohlížečů
LYNX a LINKS ;)


 
Katedrální FOTO Album

 
2014
   Předvánoční setkání na KMA 2014  (5 fotografií)

 
2013
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2013  (29 fotografií)

 
2012
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2012  (181 fotografií)

 
2011
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2011  (86 fotografií)

 
2010
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2010  (111 fotografií)

 
2009
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2009  (56 fotografií)
Letošní Den otevřených dveří se na naší katedře nesl zcela v hawajském, resp. KMAwajském duchu. Každý účastník dostal kromě tradičních KMAteriálů (brožura KMA spolu s informacemi o možnostech studia) také KMAndarinku a v rámci soutěží mohl získat také celou řadu pěkných cen. U baru byly k dispozici míchané nápoje KMAjito a KMArgarita a tak každý mohl v pohodové atmosféře vychutnávat krásy matematiky prezentované obětavými KMAwajany i ostatními členy katedry.
 
2008
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2008  (63 fotografií)
Symbolem letošního Dne otevřených dveří se bezesporu staly koblížky KMA, na něž nalákal sám tajemník fakulty celou posluchárnu EP130 plnou studentů. Ti pak mohli opět vyhrát tričko KMA, tentokrát za složení hlavolamu, s mnohými měli problém i členové katedry matematiky :-) Další novinkou bylo určitě představení našeho nového oddělení finanční matematiky a užité statistiky. Na DOD také poprvé spatřil světlo světa GEOpanák a originální samolepky naší katedry.
 
2007
   Výjezdní zasedání KMA v Nečtinech 2007  (66 fotografií)
Revoluční výjezdní zasedání, jehož ústředním motivem byl převrat na KMA, začalo vyhlášením bojového poplachu KMA. Celý víkend členové katedry pracovali na publikacích (vědecky nejaktivnější bylo oddělení geometrie), tedy s výjimkou oddělení geomatiky, které se spokojilo s pozicí vedoucího katedry a nepublikovalo vůbec nic. Dobrodružné hry jako hod hard-diskem na cíl, koulování rektorátu atd. proběhly bez viditelných vnějšich zranění a kapitán nafukovacího ledoborce Pálava nezaznamenal příznaky omrzlin u nikoho z posádky (ani u vodníka).
   Univerzitní turnaj v Billiardu 2007  (97 fotografií)
KMA společně s KIVem a studentským serverem DIONE podpořila studenty FAV při organizaci turnaje v billiardu pro studenty ZČU. Jak přiznali sami organizátoři, účastníků přišlo více než předpokládali, turnaj trval déle než odhadovali, nicméně 04:30 ráno není s ohledem na poměry na kolejích ZČU až tak pozdě ;) Na každém z prvních tří míst byl student jiné fakulty: 1. Zoltán Duna (FPR), 2. Ptáčník Tomáš (FAV) a Janošťák Aleš (FEL). KMA s potěšením kostatuje, že většina studentů na stupních vítězů umí derivovat, integrovat a počítat determinanty. Vítězi gratulujeme a nabízíme možnost bezplatného doučování :)) ... takto úspěšné studentské akce KMA podpoří vždy.
   GIS Day 2007  (18 fotografií)
GIS Day - co dodat. Geomati celého světa opět v jeden den otevřeli své kanceláře a laboratoře, aby zvídavým návštěvníkům dlouho do večera mohli vysvětlovat krásy geomatiky se vším, co k ní patří. Na KMA je GIS Day již tradiční akcí a rok 2007 nebyl výjimkou. A tak se opět sledovaly 3D mapy, grafické karty notebooků přelévaly kvanta geodat sem a tam a družice nestíhaly posílat informace. Nedá se nic dělat, musíme si pořídit družici vlastní ... a to nebude dlouho trvat .. jméno už máme - Sat GeoKMA ;-)
   Dny vědy a techniky v Plzni  (45 fotografií)
Ve dnech 14. - 20. září problěhla v ulicích města Plzně akce Dny vědy a techniky, na které se KMA prezentovala stánkem Geopárty (geomatika a geometrie). Děti se mohly zúčastnit orientačního běhu nebo si mohly se zkušenými geometry zahrát o lízátko, ti starší pak o tričko či hrneček KMA. Pro starší návštěvníky byli připraveny ukázky Google Earth, výstava Proč mapy lžou a spousta dalšího. Dík patří všem, kteří se na přípravě podíleli, zvlášť po tak nadšených ohlasech nejen dětí, ale i dospělých, pro něž speciálně byl vytvořen Koutek pro odložené rodiče :-).
   Významné narozeniny doc. Václava Čady  (15 fotografií)
Kolega Václav Čada oslavil krásné životní jubileum. V euforickém opojení neváhal a pozval členy KMA ke stolům, jež se prohýbaly pod tíhou servírovaného jídla a mimořádně kvalitního pití. Na fotografiích sice jídlo už není vidět a zachycené sklenice jsou skoro prázdné, ale tak už to chodí, když matematici přijdou na oslavu. I fotografové totiž musí odkládat své aparáty, aby u stolu nepřišli zkrátka. I po čase řada členů katedry ráda vzpomíná na vydařenou oslavu, jejíž konec lze datovat až do druhého dne, neboť překvapením večera byl přilehlý bar Luna plný absolventů, kteří přišli pogratulovat otci geomatiky v Plzni, který je znám jako Náčelník ;-)
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2007  (245 fotografií)
Tak jako každý rok vyhlásilo vedení FAV Den otevřených dveří na leden a tak jako každý rok právě v tento den napadlo množství sněhu. Někteří studenti se tak dostavili až v pozdních odpoledních hodinách. Novinkou letošního roku byla vyvedená brožura KMA a řada atrakcí, které tak jako každý rok byly zcela v zajetí dobrovolného nadšení jejich provozovatelů.
 
2006
   Den otevřených dveří FAV na KMA 2006  (171 fotografií)
Den otevřených dveří provázelo urputné sněžení a tak se bohužel řada studentů neodvážila vystoupit na střechu ZČU, kde byla k vidění GNSS stanice PLZE :( Novinkou letošního ročníku byla trička KMA, která kupodivu zaujala především stávající studenty ZČU. Tuto skutečnosti lze vysvětlit jedině tak, že naše celoroční pedagogické působení přeci jenom ve studentech zanechá cosi trvalého, ale bohužel zcela neidentifikovatelného.
   Vánoční stromeček  (8 fotografií)
První vánoční stromeček v historii KMA. A pokud snad paměť tvůrců nesahá tak daleko a stromek nebyl prvním, pak určitě vzbudil největší zájem. Jedlička, v interních kruzích KMA přezývaná Smrček, byla v době vánoc asi to nejhezčí co mohla KMA studentům nabídnout. Neb zápočtů se letos opět moc neurodilo a hlavní sklizeň jest očekávána až koncem ledna :))
   Výjezdní zasedání KMA v Nečtinech 2006  (91 fotografií)
Již třetí ročník výjezdního zasedání KMA na zámku v Nečtinech a opět se vášnivě diskutovalo - o výuce - s děkany FAV, FEL a FST - o vědě - s řešiteli grantů a panem prorektorem - o geomatice - geohra se mimořádně vydařila, byla ukrutná zima a pršelo :)) Po dlouhé době byla slavnostně vytvořena celokatedrální fotografie. Kdo chyběl má smůlu :( Nezbývá než doufat, že i za rok bude co projednávát.
   GIS Day 2006  (32 fotografií)
Další GIS Day se na KMA konal 15.listopadu a měl velký úspěch.
   Zeď nářků  (32 fotografií)
Nesmělá myšlenka na zřízení zdi nářků, co by místa, kde je možné dočíst se skutečné a necenzurované názory studentů, se ujala neuvěřitelně snadno. Přestože pravda je někdy krutá, katedrální HydePark už není možné zastavit. Názory, připomínky, povzdechy a výkřiky přibývají každým dnem a není pochyb o tom, že co do počtu pravidelných čtenářů předčí zeď i univerzitní periodika (mezi členy KMA určitě :) Tak namátkou jsme vyfotili např ....
   Cluster  (5 fotografií)
Představení nového clusteru KONOS.
   Nová učebna UL604  (16 fotografií)
Budování nové počítačové laboratoře UL604.
   Seminar of Differential Equations - Jeseníky 2006  (78 fotografií)
22. - 26. května, Hotel Neptun, Malá Morávka v Jeseníkách.
 
2005
   SVOČ 2005  (38 fotografií)
Soutěž SVOČ pod patronátem KMA, pořádaná na zámku v Nečtinech.
   Jiří Čížek vz. Milan Kollinger - vernisáž na KMA  (19 fotografií)
Milan Kollinger, autor nejslavnější fotografie ze ZČU - MATHALYSIS, souhlasil s jejím vystavením v prostorech KMA. Katedra matematiky Na mini-vernisáži a fotografie 'MATHALYSIS' se stane na věky součástí katedrálního předsálí. V
   Zasedání KMA v Nečtinech 2005  (109 fotografií)
V listopadu proběhlo již druhé výjezdní zasedání katedry matematiky v Nečtinech.
   GIS Day 2005  (8 fotografií)
Na KMA proběhla 16.listopadu celosvětově pořádaná akce GIS Day, kde byly studentům středních škol představeny geografické informační systémy a projekty, řešené na oddělení geomatiky.
   Fotbalové utkání KMA vs. uzbečtí studenti II  (102 fotografií)
Další přátelské utkání s Uzbeky a další prohra týmu KMA. Po 60 minutách hry vedl tým KMA 3:2 a to i zásluhou jediné fanynky kolegyně Magdy Baranové. Na posledních 30 minut se dostavila také jediná fanynka uzbeckého tým paní Dita Macháčková (lektorka českého jazyka) a výsledek 4:11 není třeba dále komentovat. I přes urputné výkony členů katedry o výsledku nakonec rozhodli fanoušci :o)
   Celostátní kolo SVOČ Nečtiny  (16 fotografii)

   Mini-vernisáž aneb nejhezčí sklad na ZČU  (20 fotografií)
Z řady návrhů na designovou úpravu předsálí KMA vybrali členové katedry návrh studentky Martiny Najbrtové (UUD). Přesvědčení kolegyně Zuzany Štauberové, že umělecké dílo lze nejlépe uctít důstojnou vernisáží, pak nabylo konkrétní podoby v pátek 20.5.2005. Věřme, že studenti akademického malíře Mikoláše Axmana nenavštívili KMA naposledy a že paní uklízečka nepojme abstraktní tvorbu v našich prostorách jako výzvu k hektickému boji za čistši ZČU.
   Navrh interierových úprav KMA  (36 fotografií)
Kolegyně Zuzana Štauberová připravuje ve spolupráci se studenty Ústavu umění a designu (UUD) úpravu vnitřních prostor katedry. Návrhy i jejich realizace budou průběžně k dispozici zde.
   Fotbalové utkání KMA vs. uzbečtí studenti  (56 fotografií)
Vzhledem k výsledku utkání 11:15 je nutné přiznat, že uzbečtí studenti byli o epsilon>0 lepší. Ve skutečnosti byli Uzbeci lepší o epsilon>>0, ale bojovnost a nasazení hráčů KMA jsou příčinou, že konečný výsledek je k nám milosrdný. Kapitáni obou týmů se shodují v názoru, že se hrálo fair a již se plánuje odveta (na KMA stále věříme, že jsme měli jenom špatný den :))
   Den otevřených dveří 2005  (62 fotografií)

 
2004
   Výjezdní zasedání KMA v Nečtinech  (115 fotografií + 8 x video)

   Oficiální představení Mobilní učebny KMA akademické obci ČR  (20 fotografií)
Mediální hvězdou KMA se stal kolega Jan Nejedlý po té, co při oficiálním zahájení provozu mobilní počítačové učebny poskytl během jediného dne rozhovor TV Plzeň, TV Prima, TV Nova a TV Zak (v tomto pořadí). Mediální úspěch celé akce doplnil také zájem Českého rozhlasu Plzeň, Plzeňského deníku, Deníku právo a ČTK. Pilotní projekt KMA a IBM byl tak náležitě prezentován.
   Uzbek prof. Stanislav Míka  (4 fotografie)
Zahraniční studenti KMA navštívili během letních prázdnin 2004 svá rodiště. Při této příležitosti dospěli k závěru, že je třeba obdarovat profesora Míku nejrůznějšími užitečnými předměty. Takřka 40 cm dlouhá dýka bohužel na fotografiích není zachycena. Prof. Míka dospěl k závěru, že podobný předmět v době konzultací a zkoušek raději nechce mít v dosahu :-)
   Poznávácí výlet zahraničních studentů KMA  (68 fotografií)
Výlet po západočeském kraji s cílem seznámit se místními památkami uspořádala KMA (prof. Míka) na jaře roku 2004. Výletu se samozřejmě zúčastnili i někteří členové katedry, kteří se pak marně snažili maskovat se mezi zahraničními studenty.
   PANM'04  (23 fotografií)
Konference pořádaná na přelomu jara a léta v nádherném prostředí Jizerských hor. Soukromou aktivitou katedrální výpravy byly výlety do blízkého okolí a Liberce. Naší milou povinností bylo seznámit kolegy z Uzbekistánu s krásami země České.
   Most v Bratislavě  (2 fotografie)
Fotografie bratislavského mostu z roku 2004.
   Mathematica  (12 fotografií)
Mathematica 2004 ??
   Mobilní učebna poprvé v provozu  (50 fotografií)
Zásluhou prof. Míky získala katedra matematiky mobilní počítačovou učebnu. Poprvé v České republice tak měli studenti ZČU možnost vyzkoušet její přednosti v rámci zkušebního provozu. Jako pilotní projekt IBM v ČR by měla být učebna nasazena do výuky matematiky čtyřech fakultách ZČU (FAV, FEK, FEL a FST) již v zimním semestru školního roku 2004/2005.
   GISday 2004  (12 fotografií + 1 x video)

   FSDONA 2004  (33 fotografií)
U příležitosti 70. narozenin prof. Aloise Kufnera pořádala Katedra matematiky společně s Matematickým ústavem Akademie věd ČR mezinárodní konferenci Function Spaces, Differential Operators and Nonlinear Analysis. Účastníci ze šestnácti zemí tak v Milovech na Moravě vyslechli 11 zvaných přednášek, 54 krátkých sdělení a nechyběl ani obvyklý fotbalový zápas Rusko proti zbytku světa.
   Mezinárodní konference Modelling 2004  (45 fotografií)
Ve dnech 4.-7. července 2004 pořádala KMA mezinárodní konferenci Modelling 2004.
 
2003
   Vánoční besídka zahraničních studentů  (100 fotografií)
Koncem roku 2003 uspořádala Mgr. Marie Pihrtová a Mgr. Helena Bicanová z útvaru Zahraniční vztahy, vánoční besídku pro zahraniční studenty. Při slavnostní akci na KMA samozřejmě nemohl chybět profesor Míka, který věrný vánočním tradicím přinesl dokonce i množství dárků. Snad alesponň na chvíli byly vánoce strávené v cizí zemi pro naše studenty přeci jenom trošku veselejší :-)
   Nečtiny'03  (26 fotografií)

   KGPG'03  (194 fotografií)
23. Konference o geometrii a počítačové grafice
   Graphs'03  (4 fotografie)
Česko-slovenská konference o teorii grafů Graphs 2003, Javorná, červen 2003.
   Workshop on Dominating Cycles '03  (3 fotografie)
Hájek, březen/duben 2003.
   Den otevřených dveří 2003  (27 fotografií)
Poměrně pravidelná akce katedry.
 
2001
   Dobrovolné darování krve  (40 fotografií)
Doktorandi KMA a KME vyslyšeli naléhavé volání plzeňské transfůzní stanice o nedostatku krve a rozodli se dobrovolně toto zařízení navštívit. Dokonce se jim podařilo zlákat i některé zaměstnance katedry. Tato fotodokumentace je pouze pro silné povahy !! ( a to i po zásahu cenzury )
   MOSD'01 Pernink  (80 fotografií)

 
2000
   CDDE'00 Brno  (100 fotografií)

 
1997
   MOSD'97 Pernink  (20 fotografií)

   IMAMM'97 Cheb  (28 fotografií)

 
1996
   PDR'96 Železná Ruda  (19 fotografií)

   MOSD'96 Pernink  (24 fotografií)

 
1995
   IMAMM'95 - Nečtiny  (19 fotografií)

 
1994
   IMAMM'94 Rybník  (3 fotografie)

 
1985
   Miroslav Horníček na KMA  (19 fotografií)
Přibližně v roce 1985 navštívil katedru Miroslav Horníček (všichni pamětníci se shodují, že to byl rok, kdy Miloš Forman natočil Amadea). Od 'chovanců Kufnerova pavilonu VŠSE' obdržel čestný doktorát a při této příležitosti vyprávěl spoustu 'horníčkovských' příhod (jedna se týkala právě natočeného Amadea).
Stránku spravuje: Miloš Vaľko
ANALYZA.kma.zcu.cz   GEOMETRIE.kma.zcu.cz   NUMERIKA.kma.zcu.cz   STATISTIKA.kma.zcu.cz   GEOMATIKA.kma.zcu.cz   www.ITI.zcu.cz   http://dimatia.fav.zcu.cz/DM/dm.kma   www.ZCU.cz   www.FAV.zcu.cz   PHONE.zcu.cz   PUBLIKACE.zcu.cz   SEARCH.zcu.cz   STAG.zcu.cz
Creative Commons License