www.kma.zcu.cz
Matematika učí: nepřehlížejte nuly !
                                Gabriel Laub
česká verzewww.kma.zcu.cz
english versionwww.kma.zcu.cz
 
AKTUALITY 2017
Seminářovník
Plakátovník
KATEDRA
Historie katedry
Online kamery
Kontakt
PRO UCHAZEČE
Informační brožura
Den otevřených dveří
Bakalářské studium
Magisterské studium
Doktorské studium
Předzápis
LIDÉ
Abecední seznam
Foto seznam
Doktorandi
KMA od 1954
VÝZKUM
Působení v zahraničí
Spolupráce s praxí
Výzkumný záměr
Institut ITI
WebMATH
Centrum CAM
Aplikované výsledky
STUDIUM
Konzultační hodiny
Diskuzní fóra
Předměty
Předzápis
Mobility
Závěrečné práce
Závěrečné zkoušky
PROJEKTY
KNIHOVNA
Skripta (plné verze)
Studijní texty
Závěrečné práce
Různé
POČÍTAČE
Hardware
Software
WWW servery
e - konference
AKCE
Kolokvium a semináře
Pořádané konference
Den otevřených dveří
FOTKY
KARIÉRA
FAQ
Matematici v ČR
Loga na mobil
Leonardo
KMA interně
Odkazování na KMA
WWW server
Loga a tiskopisy
obsah zabalen
obsah rozbalen

stránky jsou optimalizovány
pro nejnovější verze prohlížečů
LYNX a LINKS ;)


 
Seminářovník KMA

2016
26.05. (UN656, 13:00hod.)Marie Větrovcová: Vznik středověkého (arabského) kalkulu, KFI FF ZČU, katedrální kolokvium
 
2015
02.06. (UC236, 13:00hod.)Michal Friesl: Směsi dvourozměrných Poissonových rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
14.05. (UC241, 13:00hod.)František Vávra: Dvourozměrné Poissonovo rozdělení 1, KMA FAV ZČU, statistický seminář
 
2014
10.12. (UN656, 10:00hod.)Ozge Cagcag Yolcu: Artificial neural networks for time series forecasting, Ondokuz Mayis University, statistický seminář
03.12. (UN656, 10:00hod.)František Vávra: Diskrétní jádrové odhady, KMA FAV ZČU, statistický seminář
24.11. (UN656, 15:00hod.)František Vávra: Oblasti spolehlivosti pro odhady parametrů trinomického rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
20.11. (UN656, 13:00hod.)Jochen Merker: Systems of elliptic partial differential inequalities as constraints in infinite-dimensional linear optimization problems, Universität Rostock, katedrální kolokvium
02.06. (UL610, 14:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Beta rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
14.05. (UL 610, 13:00hod.)Miroslav Lávička: Aproximační parametrizace algebraických křivek pomocí racionálních Hausdorffových divizorů - pokračování, KMA ZČU, geometrický seminář
05.05. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Multinomické rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
30.04. (UL 610, 13:00hod.)Miroslav Lávička: Aproximační parametrizace algebraických křivek pomocí racionálních Hausdorffových divizorů, KMA ZČU, geometrický seminář
10.04. (UL610, 13:00hod.)Petr Salač: Tvarová optimalizace procesu chlazení při lisování velké skleněné produkce, KMD FP Technická univerzita Liberec, katedrální kolokvium
07.04. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Odhady parametrů multinomického rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
31.03. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Dirichletovo rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
28.03. (UL 610, 09:00hod.)Jan Vršek: Lineární systémy rovinných křivek, KMA ZČU, geometrický seminář
17.03. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Multinomické rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
10.03. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Stupnice ve statistice, KMA FAV ZČU, statistický seminář
 
2013
11.12. (UL610, 15:00hod.)Stanislav Zivny: The complexity of constraint satisfaction, Oxford University, katedrální kolokvium
29.11. (UL 610, 09:00hod.)Jan Vršek: Elementární teorie Del Pezzovych ploch, KMA ZČU, geometrický seminář
28.11. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Integrální nerovnosti s vahami, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
07.11. (UL610, 13:00hod.)Tereza Kovářová: Postupy diskrétní matematiky při losování reálné sportovní soutěže, VŠB TUO Ostrava, katedrální kolokvium
07.11. (UL610, 14:00hod.)Petr Kovář: Matematika a Simpsonovi - Jak může souviset matematika a televizní seriál Simpsonovi? Přijďte a uvidíte!, VŠB TUO Ostrava, katedrální kolokvium
31.10. (UL610, 13:00hod.)Jan Libich: Má být vzdělání zadarmo? Mezinárodní pohled na financování školství, La Trobe University Melbourne a VŠB TUO Ostrava, katedrální kolokvium
27.09. (UL 610, 08:15hod.)Jan Vršek: Izotropické křivky a rozpoznáváni kanálových ploch, KMA ZČU, geometrický seminář
11.06. (UL610, 10:00hod.)Studenti: Příprava obhajoby bakalářských a diplomových prací, KMA FAV ZČU, numerický seminář
06.06. (UL610, 13:00hod.)Peter Takáč: A nonvariational Dirichlet problem with the p-Laplacian and a convection term, Universität Rostock, katedrální kolokvium
30.05. (UL610, 13:00hod.)Ratnasingham Shivaji: Subsolutions: A Journey from Positone to Infinite Semipositone Problems, University of North Carolina at Greensboro, katedrální kolokvium
22.05. (UL 610, 11:00hod.)Pavel Chalmovijanský: Geometry of Minkowski space, KMA ZČU, geometrický seminář
16.05. (UL610, 13:00hod.)Petr Stehlík: Výuka matematiky na finských a německých univerzitách, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
03.05. (UL610, 10:00hod.)Jaroslav Vondřejc: Použití FFT v okrajových úlohách pro PDR s periodicky oscilujícími koeficienty, KMA FAV ZČU, numerický seminář
 
2012
05.12. (UL 610, 09:00hod.)Marjeta Krajnc: With the dual representation to the construction of low degree rational PH space curves, KMA ZČU, geometrický seminář
29.11. (UL610, 13:00hod.)Š. Papáček, C. Matonoha: Estimation of in vivo biomolecule mass transport and binding rate parameters from spatio-temporal FRAP images: An inverse ill-posed problem, JČU Nové Hrady, ÚI AV ČR Praha, katedrální kolokvium
22.11. (UL610, 13:00hod.)Michal Chytil: Pan informatik a dáma informatička - jak vzdělávat informatiky s co nejlepším uplatněním, ÚI AV ČR, katedrální kolokvium
15.11. (UL610, 13:00hod.)Jakub Šístek: Parallel implementation of Adaptive-Multilevel BDDC method, MÚ AV ČR Praha, katedrální kolokvium
08.11. (UL610, 13:00hod.)Matan Ziv-Av: Introduction to GAP and its applications in algebraic graph theory, Ben-Gurion University of the Negev, Beer Sheva, Israel, katedrální kolokvium
06.11. (UL610, 11:00hod.)Agnieszka Kalamajska: Existence and nonexistence results in nonlinear elliptic PDEs and Hardy inequalities., Varšavská univerzita, analýznický seminář
01.11. (UL610, 13:00hod.)Ryskul Oinarov: Vyšetřování oscilatorických vlastností semilineární diferenciální rovnice druhého řádu variační metodou, L.N.Gumilov Eurasian National University, katedrální kolokvium
05.10. (UL610, 11:00hod.)Petr Stehlík: Transportní rovnice na semidiskrétních oblastech a Poisson-Bernoulliovy procesy, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
04.10. (UL610, 13:00hod.)Jiří Šremr: O různých definicích absolutní spojitosti funkce více proměnných, MÚ AV ČR Brno, katedrální kolokvium
07.06. (UL 610, 10:00hod.)J. Homrová, A. Vytisková, L. Ptáčková: Obhajoby nanečisto, KMA ZČU, geometrický seminář
31.05. (UL 610, 13:00hod.)Ondřej Davídek: Algebraické křivky 11, KMA ZČU, geometrický seminář
24.05. (UL 610, 13:00hod.)Ondřej Davídek: Algebraické křivky 10, KMA ZČU, geometrický seminář
17.05. (UL610, 13:00hod.)Maya Chhetri: Undergraduate math-bio research at the Univeristy of North Carolina at Greensboro, University of North Carolina at Greensboro, katedrální kolokvium
17.05. (UL610, 11:00hod.)Studenti: Semestrální práce a projekty z numerické matematiky, KMA FAV ZČU, numerický seminář
17.05. (UL 610, 14:30hod.)Vito Vitrih: Hermite interpolation by rational $G^k$ motions of low degree, KMA ZČU, geometrický seminář
16.05. (UL610, 13:00hod.)Jan Vondrák: Mayský kalendář, jeho datování a předpovídaný konec světa, ASU AV ČR, katedrální kolokvium
16.05. (UL610, 10:00hod.)Jaroslava Hasnedlová: Analysis of space-time discontinuous Galerkin method for nonlinear convection-diffusion problems, MFF UK Praha, numerický seminář
11.05. (UL610, 11:00hod.)Petr Girg: Dodělávky - slabá topologie, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
03.05. (UL610, 13:00hod.)Pavel Winternitz: Symmetry preserving discretization of ordinary differential equations, Université de Montreal, katedrální kolokvium
27.04. (UL610, 11:00hod.)Petr Girg: Distribuční řešení pro parciální diferenciální rovnice, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
26.04. (UL610, 13:00hod.)Moshe Rosenfeld: Teaching mathematics in the US and Vietnam, University of Washington Tacoma, katedrální kolokvium
26.04. (UL 610, 11:45hod.)Jitka Prošková: Algebraické křivky 9, KMA ZČU, geometrický seminář
19.04. (UL 610, 11:45hod.)Jitka Prošková: Algebraické křivky 8, KMA ZČU, geometrický seminář
19.04. (UL610, 13:00hod.)Guido Sweers: Pitfalls for plate type equations, Univerzita Kolín nad Rýnem, katedrální kolokvium
13.04. (UL610, 11:00hod.)Petr Girg: Slabá řešení eliptických rovnic - některé zajímavé případy, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
12.04. (UL610, 13:00hod.)Pavel Krejčí: Úvod do matematického modelování paměti materiálu, MÚ AV ČR Praha, katedrální kolokvium
12.04. (UL610, 14:30hod.)Jiří Rákosník: Hodnocení vědy v ČR – metody, výstupy a perspektivy, MÚ AV ČR Praha, katedrální kolokvium
03.04. (UL610, 14:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Distribuční funkce II., KMA FAV ZČU, statistický seminář
30.03. (UL610, 11:00hod.)Petr Stehlík: Nelineární parciální dif.rovnice 1.řádu II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
16.03. (UL610, 11:00hod.)Petr Stehlík: Nelineární parciální dif.rovnice 1.řádu, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
15.03. (UL 610, 13:00hod.)Michal Bizzarri: Algebraické křivky 7, KMA ZČU, geometrický seminář
10.03. (UL610, 14:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Distribuční funkce I., KMA FAV ZČU, statistický seminář
09.03. (UL610, 11:00hod.)Marek Brandner: Modely dopravního proudu, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
09.03. (UL610, 10:30hod.)Martina Mikušková: Matematické modely v biologii, VUT Brno, analýznický seminář
08.03. (UL 606, 13:00hod.)Michal Bizzarri: Algebraické křivky 6, KMA ZČU, geometrický seminář
07.03. (UL610, 13:00hod.)Eduard Rohan: Numerická řešení problému difúze v homogenizovaném médiu s "3D-to-2D" redukcí., KMA FAV ZČU, numerický seminář
02.03. (UL610, 11:00hod.)Gabriela Holubová: Lineární vs. nelineární transportní rovnice, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.03. (UL 610, 13:00hod.)Kristýna Slabá: Algebraické křivky 5, KMA ZČU, geometrický seminář
23.02. (UL 610, 13:00hod.)Bohumír Bastl: Algebraické křivky 4, KMA ZČU, geometrický seminář
17.02. (UL610, 10:00hod.)Petr Stehlík: O transcendentní rovnici A sin(x)=sin(Bx), KMA FAV ZČU, analýznický seminář
16.02. (UL 610, 13:00hod.)Bohumír Bastl: Algebraické křivky 3, KMA ZČU, geometrický seminář
09.02. (UL610, 13:00hod.)Mohsen Razzaghi: Mathematics Curricula at Mississippi State University and Technical University of Civil Engineering in Bucharest, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
07.02. (UL610, 14:00hod.)Mohsen Razzagi: Differential Equations and Optimal Control, Mississippi State University, analýznický seminář
02.02. (UL 610, 10:30hod.)Miroslav Lávička: Algebraické křivky 2, KMA ZČU, geometrický seminář
26.01. (UL 610, 10:30hod.)Michal Bizzarri: Algebraické křivky 1, KMA ZČU, geometrický seminář
24.01. (UL610, 13:00hod.)Zděněk Hanzal: Doktorandský semenář - Statistický odhad rizika, KMA FAV ZČU, statistický seminář
18.01. (UL610, 11:00hod.)Robert Černý: Concentration-Compactness Principle for the Moser-Trudinger inequality, MFF UK, analýznický seminář
10.01. (UL610, 13:00hod.)Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Teorie copul, KMA FAV ZČU, statistický seminář
10.01. (UL610, 10:00hod.)V. G. Zimin: Nodal Method and Discontinuity Factors for Diffusion Calculations in Cartesian Geometry, KMA FAV ZČU, numerický seminář
 
2011
19.12. (UL610, 14:00hod.)Peter Takáč: Variační vlastní čísla a Fredholmova alternativa, Universität Rostock, analýznický seminář
16.12. (UL610, 10:00hod.)Jan Vaněk: Programování s CUDA, KKY ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
12.12. (UL610, 14:00hod.)Komil Kuliev: Kvazilineární Sturmova-Liouvilleova úloha II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
08.12. (UL610, 14:00hod.)Günter Leugering: Material Design: Concepts, Theory and Simulation, Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, katedrální kolokvium
08.12. (UL610, 14:45hod.)František Seifrt: Numerical modelling and optimization of optical properties for nanostructured materials, Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, katedrální kolokvium
07.12. (UL 610, 10:00hod.)Emil Žagar: Geometric interpolation by spatial cubic rational curves, KMA ZČU, geometrický seminář
06.12. (UL610, 10:00hod.)Šárka Petříčková: Vrcholové barvení frakcionálních mocnin grafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
06.12. (UL610, 13:00hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Spolehlivost a stacionarita časových řad, KMA FAV ZČU, statistický seminář
05.12. (UL610, 14:00hod.)Pavel Drábek: Kvazilineární Sturmova-Liouvilleova úloha I., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.12. (UL610, 13:00hod.)Jaroslava Hasnedlová: Numerical simulation of fluid-structure interaction of compressible flow and elastic structure using DGFEM discretization, MFF UK Praha, katedrální kolokvium
29.11. (UL610, 10:00hod.)Petr Vrána: Tutteovy kružnice v 4-souvislých hranových grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
29.11. (UL610, 13:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Práce a statistika u stupnic, KMA FAV ZČU, statistický seminář
24.11. (UL610, 13:00hod.)John R. Whiteman: Computational Modelling of Some Problems of Elasticity and Viscoelasticity with Applications to Thermoforming Processes, BICOM, Mathematical Sciences, Brunel University, katedrální kolokvium
22.11. (UL610, 10:00hod.)Andrew Treglown: Embedding spanning bipartite graphs of small bandwidth, University of Birmingham, MFF UK, kombinatorický seminář
15.11. (UL610, 13:00hod.)Patrice Marek: Doktorandský semenář - Poissonovo rozdělení pravděpodobnosti, KMA FAV ZČU, statistický seminář
14.11. (UL610, 14:00hod.)Radek Cibulka: Mnohoznačná zobrazení a elektrické obvody s polovodičovými součástkami, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.11. (UL610, 10:00hod.)Jiří Fiala: Problém k-na-cestě na spáruprostých grafech, MFF UK, kombinatorický seminář
01.11. (UL610, 13:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Stavový model časové řady, KMA FAV ZČU, statistický seminář
25.10. (UL610, 10:00hod.)Mirka Miller: Open Problems in the Degree/Diameter Problem Area, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
24.10. (UL610, 14:00hod.)Stephen Robinson: On the variational characterization of the Fucik Spectrum, Wake Forest University, analýznický seminář
20.10. (UV115, 13:00hod.)Miroslav Lávička: Racionalita v geometrickém modelování aneb Je reálné být stále racionální?, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
19.10. (UL610, 10:00hod.)Petr Vaněk: Výpočetně levnější alternativa k domain decomposition s lepší možností paralelizace, KMA FAV ZČU, numerický seminář
18.10. (UL610, 10:00hod.)Tomáš Kaiser: Referát o článku C. Payana a M. Sakarovitche o indukovaných stromech v cyklicky 4-souvislých kubických grafech z roku 1975, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
17.10. (UL610, 14:00hod.)Jan Libich: Modelování interakce měnové a fiskální politiky, La Trobe University, analýznický seminář
11.10. (UL610, 10:00hod.)Joe Ryan: Exclusive sum labellings of trees, University of Newcastle, Australie, kombinatorický seminář
10.10. (UL610, 14:00hod.)Pavel Drábek: Vlastní čísla nelineárních úloh a jejich variační charakteristika, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
06.10. (UL610, 13:00hod.)Alexander S. Gorobtsov: Struktura učebních plánů a specifika metodiky výuky matematiky v inženýrských oborech Volgogradské státní technické univerzity, VolgGTU, katedrální kolokvium
04.10. (UL610, 10:00hod.)Mirka Miller: Extremal graphs with forbidden cycles, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
20.09. (UL610, 10:00hod.)Tomáš Kaiser: Duhová souvislost 2-souvislých grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
19.09. (UL610, 14:00hod.)Jochen Merker: Doubly nonlinear reaction-diffusion equations: Modeling -- Blow-up -- Extinction, Universität Rostock, analýznický seminář
13.06. (UL 610, 09:00hod.)studenti: Obhajoby nanečisto, KMA ZČU, geometrický seminář
08.06. (UL610, 10:00hod.)Studenti: Příprava obhajoby bakalářských a diplomových prací, KMA FAV ZČU, numerický seminář
31.05. (UL610, 15:00hod.)Studentstvo: Doktorandský semenář - Prezentace DP a BP, KMA FAV ZČU, statistický seminář
25.05. (UL 610, 10:00hod.)Jan Vršek: Reducibilita ofsetu algebraických křivek, KMA ZČU, geometrický seminář
25.05. (UL610, 10:00hod.)Zbyněk Vastl, Petr Vaněk, Roman Kužel: Algebraický multigrid založený na zhlazených agregacích pro singulární perturbace eliptických problémů 2. řádu - I. skoky v koeficientech, KMA FAV ZČU, numerický seminář
19.05. (UL610, 13:00hod.)Studenti: Semestrální práce a projekty z numerické matematiky, KMA FAV ZČU, numerický seminář
19.05. (UL610, 13:00hod.)David Edmunds: Representations of compact operators, University of Sussex, katedrální kolokvium
17.05. (UL610, 15:00hod.)Blanka Šedivá: Doktorandský semenář - Ekonomické modely, KMA FAV ZČU, statistický seminář
06.05. (UL610, 11:00hod.)Pavel Drábek: O citlivosti některých matematických modelů vzhledem k parametrům úlohy, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
03.05. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Poissonovo rozdělení v ploše - po několikáté, KMA FAV ZČU, statistický seminář
29.04. (UL610, 12:00hod.)Josef Polák: Integrovatelnost v elementárních funkcích v konečném tvaru (historické a metodické aspekty), KMA FAV ZČU, analýznický seminář
28.04. (UL 610, 14:30hod.)Michal Bizzarri: Approximate parameterizations of space algebraic curves, KMA ZČU, geometrický seminář
21.04. (UL610, 13:00hod.)Michal Křížek: O podmínkách na úhly v metodě konečných prvků, MÚ AV ČR, katedrální kolokvium
19.04. (UL610, 15:00hod.)Eva Wagnerová a Zdeněk Hanzal: Doktorandský semenář - Poznámky z konference na Cambridge, KMA FAV ZČU, statistický seminář
15.04. (UL610, 11:00hod.)Bohdan Maslowski: O semigrupách operátorů aneb evoluční rovnice trochu jemněji III., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
14.04. (UL610, 13:00hod.)Iveta Hnětynková: Inverzní problémy ve zpracování obrazu: Image deblurring II., MFF UK, katedrální kolokvium
12.04. (UL610, 10:15hod.)Moshe Rosenfeld: The odd distance graph, University of Washington, Tacoma, USA (link), kombinatorický seminář
07.04. (UL610, 13:00hod.)Martin Plešinger: Inverzní problémy ve zpracování obrazu: Image deblurring I., ÚI AV ČR, katedrální kolokvium
05.04. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Uzávěr pro 1-hamiltonovskou souvislost, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
01.04. (UL610, 11:00hod.)Bohdan Maslowski: O semigrupách operátorů aneb evoluční rovnice trochu jemněji II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
31.03. (UL610, 14:15hod.)Jiří Rákosník: DML-CZ a jiné digitální matematické archívy, MÚ AV ČR, katedrální kolokvium
31.03. (UL610, 13:00hod.)Pavel Krejčí: O únavě materiálu aneb Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu..., MÚ AV ČR, katedrální kolokvium
31.03. (UL 610, 15:30hod.)Ondřej Davídek: ONE EXAMPLE OF APPLICATION OF SUM OF QUARES PROBLEM IN GEOMETRY, KMA ZČU, geometrický seminář
29.03. (UL610, 10:15hod.)Mirka Miller: Latest Results in the Degree/Diameter Problem, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
29.03. (UL610, 15:00hod.)Zdeněk Hanzal: Doktorandský semenář - Logit-probit regrese, KMA FAV ZČU, statistický seminář
25.03. (UL610, 11:00hod.)Bohdan Maslowski: O semigrupách operátorů aneb evoluční rovnice trochu jemněji, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
22.03. (UL610, 15:00hod.)Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Teorie kopul, KMA FAV ZČU, statistický seminář
20.03. (UL610, 10:15hod.)Demetres Christofides: Hamilton cycles in dense vertex transitive graphs, Institut teoretické informatiky, MFF UK, kombinatorický seminář
18.03. (UL610, 11:00hod.)Alois Kufner: Banachovy funkční prostory, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
15.03. (UL610, 10:15hod.)Ross Kang: Improper choosability and Property B, University of Durham, UK, kombinatorický seminář
15.03. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Extrémy v náhodných procházkách, KMA FAV ZČU, statistický seminář
11.03. (UL610, 11:00hod.)Komil Kuliev: Některá zobecnění Hardyho nerovnosti s aplikacemi na okrajove úlohy III, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
08.03. (UL610, 15:00hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Metoda Monte Carlo II, KMA FAV ZČU, statistický seminář
04.03. (UL610, 11:00hod.)Komil Kuliev: Některá zobecnění Hardyho nerovnosti s aplikacemi na okrajove úlohy II, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.03. (UL610, 15:00hod.)Patrice Marek: Doktorandský semenář - Statistické modely, KMA FAV ZČU, statistický seminář
01.03. (UL610, 10:15hod.)Shuya Chiba: 2-factors of claw-free graphs, Tokyo University of Science, Japonsko, kombinatorický seminář
25.02. (UL610, 11:00hod.)Alois Kufner, Komil Kuliev: Některá zobecnění Hardyho nerovnosti s aplikacemi na okrajove úlohy, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
22.02. (UL610, 10:15hod.)Matěj Stehlík: Simultální barvení rovinných grafů, CNRS, Grenoble, kombinatorický seminář
22.02. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Aproximace distribuční funkce distribucí NR, KMA FAV ZČU, statistický seminář
18.02. (UL610, 11:00hod.)Jan Čepička: Wolfram Alpha - diskuse k možnostem použití ve výuce, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
10.02. (UL 610, 13:00hod.)Lenka Zalabová: Symetrické prostory, Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, geometrický seminář
08.02. (UL610, 15:00hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Metoda Monte Carlo I, KMA FAV ZČU, statistický seminář
26.01. (UL610, 10:15hod.)Guillermo Pineda Villavicencio: Hamiltonicity of Cayley and vertex-transitive graphs and certain graph covers, University of Ballarat, Australie, kombinatorický seminář
19.01. (UL 610, 13:00hod.)Marek Byrtus: Bubble patches on quadrilateral meshes, KMA ZČU, geometrický seminář
 
2010
14.12. (UU407, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Stabilita a stabilizátory, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
06.12. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Derivace necelého řádu: odhady nejen váhové, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.12. (UL610, 10:00hod.)Zbyněk Vastl: Numerické modelování některých problémů fyziky plazmatu, KMA FAV ZČU, numerický seminář
30.11. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: S-hamiltonovská souvislost hranových grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
29.11. (UL610, 13:00hod.)Pavel Jirásek a Soňa Königsmarková: Nutná podmínka pro zobrazení Němyckého operátoru z L^p do L^q, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
23.11. (UL610, 10:15hod.)Radek Slíva: Antimagické číslování grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
22.11. (UL610, 13:00hod.)Pavel Jirásek a Soňa Königsmarková: Vlastnosti Němyckého operátoru na prostorech L^p, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
16.11. (UL610, 10:15hod.)Khikmat Saburov: Hamiltonovské vlastnosti 3-souvislých claw-free grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
15.11. (UL610, 13:00hod.)Radek Cibulka: Kvazikonvexní funkce v optimalizaci, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
11.11. (UL610, 13:00hod.)Gerard Meurant: Solving discrete ill-posed problems with Tikhonov regularization and generalized cross validation, , katedrální kolokvium
02.11. (UL610, 10:15hod.)Šárka Petříčková: Online Ramseyova teorie, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
01.11. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Němyckeho operátory II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
26.10. (UL610, 10:15hod.)Ingo Schiermeyer: Rainbow connectivity of graphs, TU Freiberg, Německo, kombinatorický seminář
25.10. (UL 610, 13:00hod.)Martin Peternell: On Generalized LN-Surfaces in 4-Space, KMA ZČU, geometrický seminář
19.10. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Vertex suppression in 3-connected graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
18.10. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Němyckeho operátory, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
13.10. (UL610, 10:00hod.)Petr Vaněk: Optimální konvergenční výsledek pro obecný multigrid s agresivním zhrubováním a polynomiálním hladičem, KMA FAV ZČU, numerický seminář
12.10. (UL610, 10:15hod.)Přemek Holub: Rainbow Connection, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
11.10. (UL610, 13:00hod.)Radek Cibulka: Užití subdiferenciálů v optimalizaci II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
04.10. (UL610, 13:00hod.)Radek Cibulka: Užití subdiferenciálů v optimalizaci, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
24.09. (UL610, 11:00hod.)Anoop T.V.: On Some Weighted Eigenvalue Problems, Tata Institute of Fundamental Research, Bangalore, Indie, analýznický seminář
21.09. (UL610, 10:15hod.)Oudone Phanalasy: Completely separating systems and antimagic labeling of regular and non-regular graphs, University of Newcastle, Australie (link), kombinatorický seminář
16.09. (UL 610, 14:45hod.)Michael Bartoň: Termination Criteria for Subdivision Multivariate Solvers, KMA ZČU, geometrický seminář
16.09. (UL 610, 14:00hod.)Gershon Elber: Self Intersections in Freeform Curves and Surfaces, KMA ZČU, geometrický seminář
14.09. (UL604, 10:00hod.)Josef Daněk: Příprava výuky numerické matematiky v zimním semestru, KMA FAV ZČU, numerický seminář
27.05. (UL 610, 09:00hod.)Obhajoby nanečisto, KMA ZČU, geometrický seminář
27.05. (UL610, 13:00hod.)Michael Stingl: Material optimisation: towards a multi-scale approach, Friedrich-Alexander-Universität, Erlangen-Nürnberg, katedrální kolokvium
21.05. (UL610, 11:00hod.)Radek Cibulka: Souvislost geometrických vlastností množin a analytických vlastností funkcí, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
19.05. (UL610, 10:00hod.)Petr Vaněk: Radikální (agresivní) zhrubování v metodě zhlazených agregací, KMA FAV ZČU, numerický seminář
14.05. (UL606, 11:00hod.)Václav Fiala: Postačující podmínky pro slabou dolní sekvenciální polospojitost II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
13.05. (UL610, 13:00hod.)studenti: Prezentace semstralnich praci z NM, KMA FAV ZČU, numerický seminář
07.05. (UL610, 11:00hod.)Václav Fiala: Postačující podmínky pro slabou dolní sekvenciální polospojitost, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
07.05. (UL 610, 09:30hod.)Lenka Zalabová: Cartanův přístup ke geometrii, KMA ZČU, geometrický seminář
04.05. (UL610, 10:15hod.)V. Jungic: Some open problems in combinatorics, Simon Fraser University, Kanada, kombinatorický seminář
30.04. (UL610, 11:00hod.)Martin Väth: Nonlinear spectral theory and applications to the p-Laplacian, Universität Würzburg, analýznický seminář
29.04. (UL610, 13:00hod.)Hüseyin Demir: Numerical solution in computational fluid dynamics (CFD), Ondokuz Mayis Üniversitesi, Samsun, Turecko, katedrální kolokvium
29.04. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Jádrové odhady distribucí - volby parametru vyhlazení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
27.04. (UL610, 10:15hod.)Ondřej Rucký: M. Chudnovski, A. O. Fradkin: An approximate version of Hadwiger's conjecture for claw-free graphs II, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
23.04. (UL610, 11:00hod.)Pavel Jirásek: Úvod do interpolace prostorů, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
22.04. (UL610, 13:00hod.)Eduard Rohan: Homogenizace porézních prostředí - konvergence oscilujících funkcí na perforovaných oblastech, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
22.04. (UL610, 15:00hod.)Blanka Šedivá, Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Intenzity poruch, užití v energetice, KMA FAV ZČU, statistický seminář
20.04. (UL610, 10:15hod.)Ondřej Rucký: M. Chudnovski, A. O. Fradkin: An approximate version of Hadwiger's conjecture for claw-free graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.04. (UL610, 11:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory IX. - Lebesgueovy prostory s proměnným parametrem (pokračování), KMA FAV ZČU, analýznický seminář
15.04. (UL610, 13:00hod.)Miro Rozložník: Numerics of Gram-Schmidt orthogonalization, ÚI AV ČR, katedrální kolokvium
15.04. (UL610, 15:00hod.)Yana Vasilenko: Doktorandský semenář - Statistické odhady kvantilů, parametrický a neparametrický přístup, KMA FAV ZČU, statistický seminář
13.04. (UL610, 10:15hod.)Přemek Holub: Interlace polynom speciálních tříd grafů II, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
08.04. (UL610, 13:00hod.)Bernadette Miara: Exact controllability of piezoelectric structures, ESIEE Engineering, France, katedrální kolokvium
07.04. (UL610, 11:30hod.)Bernadette Miara: Differential geometry in 2D and 3D, ESIEE Noisy le Grand, Francie, analýznický seminář
07.04. (UL610, 10:00hod.)Bernadette Miara: Modelling of plates, ESIEE Noisy le Grand, Francie, analýznický seminář
06.04. (UL610, 10:15hod.)Přemek Holub: Interlace polynom speciálních tříd grafů I, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
01.04. (UL610, 15:00hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Neparametrický odhad spolehlivosti, KMA FAV ZČU, statistický seminář
26.03. (UL 606, 09:30hod.)Miroslav Lávička: Surfaces with Rational Chord Length (RCL) Parameterization, KMA ZČU, geometrický seminář
26.03. (UL610, 11:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory VIII. - Lebesgueovy prostory s proměnným poarametrem, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
25.03. (UL610, 15:00hod.)Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Distorze pravděpodobnostních modelů, KMA FAV ZČU, statistický seminář
25.03. (UP101, 14:30hod.)René Ernst: Fyzika reaktoru na JE Temelín. Používané monitorovací a výpočetní systémy, ČEZ, JE Temelín, katedrální kolokvium
25.03. (UL610, 13:00hod.)Prof. Dr. Bernd Kawohl: Bodies of constant width, or why convex geometry can be of vital importance, Universiteat Koeln, Germany, katedrální kolokvium
19.03. (UL610, 11:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory VII. - Stopy v Sobolevových prostorech, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
18.03. (UL610, 15:00hod.)Yana Vasilenko: Doktorandský semenář - Míry rizik. Matematická teorie. Obecné vlastnosti. Důvody k zavedení., KMA FAV ZČU, statistický seminář
16.03. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Hamiltonovská souvislost 3-souvislých claw-free grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
12.03. (UL610, 11:00hod.)Jana Flašková: O funkcích a ultrafiltrech, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
11.03. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Součty náhodných proměnných III., KMA FAV ZČU, statistický seminář
04.03. (UL610, 13:00hod.)Luboš Soukup: Bayesovská statistika v geodezii, proč a jak, Ústav teorie informace a automatizace AV ČR, katedrální kolokvium
04.03. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Všeobecně přijímané statistické bludy, KMA FAV ZČU, statistický seminář
02.03. (UL604, 10:15hod.)Milan Petrík: Asociativita úplně uspořádáných monoidů z pohledu web geometry, Ústav informatiky AV ČR (link), kombinatorický seminář
26.02. (UL610, 11:00hod.)Josef Otta: Kvazilineární bistabilní rovnice: kritické body sedlového typu, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
25.02. (UL610, 15:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Oblasti spolehlivosti pro parametrické odhady, KMA FAV ZČU, statistický seminář
23.02. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Zobecněná sluníčka a stabilita dědičných tříd, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
19.02. (UL610, 11:00hod.)Petr Stehlík: Exponenciální stabilita spojitých a diskrétních dynamických systémů, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
11.02. (UL 610, 09:00hod.)Radek Výrut: Contributing vertices-based Minkowski sum computation of convex polyhedra, KMA ZČU, geometrický seminář
09.02. (UL610, 16:00hod.)Patrice Marek: Doktorandský semenář - Cenzurovaná pozorování, exponenciální rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
02.02. (UL610, 16:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Součty náhodných proměnných III., KMA FAV ZČU, statistický seminář
26.01. (UL610, 16:00hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Součty náhodných proměnných II., KMA FAV ZČU, statistický seminář
22.01. (UL 610, 09:30hod.)Zbyněk Šír: Racionální prostorové PH křivky, KMA ZČU, geometrický seminář
19.01. (UL610, 16:00hod.)Yana Vasilenko: Doktorandský semenář - Míry rizik. Matematická teorie. Obecné vlastnosti. Důvody k zavedení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
15.01. (UL 610, 09:30hod.)Ondřej Davídek, Jitka Prošková: Sum of squares of real polynomial a Odvalováni sfér a kvaterniony., KMA ZČU, geometrický seminář
12.01. (UL610, 16:00hod.)Yana Vasilenko: Doktorandský semenář - Typologie rizik. Ekonomické důvody a matematizující formulace, KMA FAV ZČU, statistický seminář
 
2009
22.12. (UU307, 11:00hod.)Komil Kuliev: Fourierova transformace a Hardyho nerovnosti, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
18.12. (UL610, 11:00hod.)Josef Otta: Kvazilineární bistabilní rovnice: Existence a jednoznačnost pozitivních řešení, existence sedlových bodů, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
16.12. (UL610, 12:30hod.)Tomáš Svatoň: Modelování aktivní odezvy srdečního svalu, KMA FAV ZČU, numerický seminář
15.12. (UL610, 15:30hod.)Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Dvourozměrná rozdělení, copuly a míry "závislosti", KMA FAV ZČU, statistický seminář
10.12. (UL610, 13:00hod.)Jan Valdman: Modelování a odhady chyb v elastoplasticitě, School of Engineering and Natural Sciences, Univesity of Iceland, Reykjavik, katedrální kolokvium
09.12. (UL610, 12:30hod.)Petr Vaněk: Konstrukce prolongátorů metodou zhlazených agregací, KMA FAV ZČU, numerický seminář
08.12. (UL610, 15:30hod.)Eva Wagnerová: Doktorandský semenář - Dvourozměrná "exponenciální rozdělení", KMA FAV ZČU, statistický seminář
04.12. (UL610, 11:00hod.)Luboš Pick: Brána kompaktnosti otevřená, MFF UK, analýznický seminář
03.12. (UL 610, 15:00hod.)Jaromír Dobrý: Minkowskeho operace pomocí DGMAT, KMA ZČU, geometrický seminář
01.12. (UL610, 15:30hod.)Patrice Marek: Doktorandský semenář - Cenzura ve statistických odhadech, obecně, KMA FAV ZČU, statistický seminář
01.12. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Součty náhodných proměnných 1, KMA FAV ZČU, statistický seminář
01.12. (UU307, 11:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory V., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
26.11. (UL 606, 15:00hod.)Bohumír Bastl: Isogeometrická analýza, KMA ZČU, geometrický seminář
25.11. (UL610, 13:00hod.)Petr Vaněk: Hlazení operátorů přechodu (prolongátorů) a jeho efekt na konvergenci metody multigridu, KMA FAV ZČU, numerický seminář
24.11. (UL610, 15:30hod.)Patrice Marek: Doktorandský semenář - Cenzura při ověřování simulací, KMA FAV ZČU, statistický seminář
24.11. (UU308, 11:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory IV., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
20.11. (UL610, 12:00hod.)Eugen Stumpf: A global center-unstable manifold bordered by a periodic orbit, Universität Rostock, analýznický seminář
12.11. (UL 610, 15:00hod.)Marek Brandner: Isogeometrická analýza - metoda konečných objemů, KMA ZČU, geometrický seminář
10.11. (UL610, 11:30hod.)Alois Kufner: Funkční prostory III., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
10.11. (UL 610, 13:00hod.)Tino Schulz: Envelope Computation via Approximate Implicitization, KMA ZČU, geometrický seminář
10.11. (UL610, 15:30hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Pravděpodobnosti překročení, užití jádrových hustot, KMA FAV ZČU, statistický seminář
10.11. (UL610, 10:15hod.)Jan Ekstein, Přemek Holub: Pakovací barvení grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
05.11. (UL 610, 15:00hod.)Jan Vršek: Křivky s nízkým konvolučním stupněm, KMA ZČU, geometrický seminář
04.11. (UL610, 13:00hod.)Petr Vaněk: Základy metody multigridu, KMA FAV ZČU, numerický seminář
03.11. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Zakazáné podgrafy pro hamiltonovskou souvislost, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
03.11. (UL610, 15:30hod.)Tomáš Ťoupal: Doktorandský semenář - Pravděpodobnosti překročení, některé známé modely, KMA FAV ZČU, statistický seminář
29.10. (UP 115, 14:00hod.)Rida T. Farouki: Rotation-minimizing frames on space curves: Theory, algorithms, and applications, KMA ZČU, geometrický seminář
22.10. (UL610, 13:00hod.)Igor Bock: Dynamické kontakté úlohy pre von Kármánové dosky, STU Bratislava, katedrální kolokvium
20.10. (UL606, 11:00hod.)Nikos Zographopoulos: Improved Hardy-Sobolev Inequalities, Technical University of Crete, Chania, analýznický seminář
20.10. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Jádrové odhady hustot, spojité proměnné, některá užití, KMA FAV ZČU, statistický seminář
20.10. (UL610, 10:15hod.)Roman Čada: Vizingova hypotéza o dominanci grafových součinů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
15.10. (UV115, 13:00hod.)Marek Brandner: Numerické modelování říčních toků, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
15.10. (UV115, 14:00hod.)Josef Daněk: Matematické modelování lidských kloubů a jejich náhrad, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
13.10. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Jádrové odhady hustot, spojité proměnné II., KMA FAV ZČU, statistický seminář
13.10. (UL610, 10:15hod.)Daniel Král': Removal lemma pro soustavy lineárnich rovnic, MFF UK, ITI, kombinatorický seminář
09.10. (UL610, 12:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
06.10. (UL610, 15:30hod.)František Vávra: Doktorandský semenář - Jádrové odhady hustot, spojité proměnné I., KMA FAV ZČU, statistický seminář
06.10. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: O uzávěru claw-free grafů zachovávající hamiltonovskou souvislost, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
02.10. (UL610, 12:00hod.)Alois Kufner: Funkční prostory - úvodní přehled, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
01.10. (UL610, 13:00hod.)Petr Vaněk: Rychlé iterační metody v problémech strukturální mechaniky, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
22.09. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Hamiltonovské kružnice v 5-souvislých hranových grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
15.09. (UL610, 10:15hod.)Liming Xiong: The branch-bond concept and graph properties, Beijing Institute of Technology, kombinatorický seminář
11.09. (UL606, 11:00hod.)Ratnasingham Shivaji: Positive Solutions for nxn Elliptic Systems with Combined Nonlinear E ffects, Mississippi State University, analýznický seminář
24.06. (UL610, 14:30hod.)Bharati Rajan: On Minimum Metric Dimension of Architectures, Loyola College (Chennai, Indie) (link), kombinatorický seminář
24.06. (UL610, 14:00hod.)Indra Rajasingh: Exact Wirelength of an Embedding, Loyola College (Chennai, Indie) (link), kombinatorický seminář
16.06. (UL610, 11:00hod.)Ian Schindler: Semilinear problem on an unbounded fractal domain, Université Toulouse 1, analýznický seminář
05.06. (UL 610, 09:30hod.)Davídek, Slabá, Prošková: Obhajoby nanečisto, KMA ZČU, geometrický seminář
29.05. (UL610, 11:00hod.)Václav Fiala: Matematická teorie těles potažených tenkým elastickým filmem II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
28.05. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Sobolev a jeho prostory (krátká historie), KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
22.05. (UL610, 11:00hod.)Václav Fiala: Matematická teorie těles potažených tenkým elastickým filmem, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
22.05. (UL610, 14:00hod.)Studenti: Presentace semestrálních prací NM, KMA FAV ZČU, numerický seminář
15.05. (UL610, 14:00hod.)Studenti: Presentace semestrálních prací NM, KMA FAV ZČU, numerický seminář
12.05. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Diracova věta pro k-trestles, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
05.05. (UL610, 10:15hod.)Jan Brousek: Vybrana témata z teorie grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
30.04. (UL 610, 15:00hod.)Bohumír Bastl: Isogeometrická analýza, KMA ZČU, geometrický seminář
30.04. (UL610, 13:00hod.)Aleš Padrta: (Ne)legální aktivity v síti WEBnet, CIV ZČU, katedrální kolokvium
28.04. (UL610, 10:15hod.)Roman Čada: Úvod do komplexnější komplexity - polynomiální hierarchie, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
24.04. (UL610, 11:00hod.)Eduard Rohan: Uvod do metody periodickeho rozkladani v homogenizaci PDR a jeji pouziti; (Linearni viskoelasticita). Cast 2: Aplikace na casove zavisly problem - linearni viskoelasticke kontinuum., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
21.04. (UL610, 10:15hod.)Josef Weinreb: Nezastupitelná role indukované P4 v teorii grafů, KIV ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
17.04. (UL606, 11:00hod.)Eduard Rohan: Uvod do metody periodickeho rozkladani v homogenizaci PDR a jeji pouziti; (Linearni viskoelasticita). Cast 1: Uvod do teorie/metody, shrnuti zakladnich vysledku, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
14.04. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Vyplývá z Thomassenovy hypotézy P=NP?, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
31.03. (UL610, 10:15hod.)Khikmat Saburov: Uzávěr a zakázané podgrafy pro 2-faktory, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
17.03. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Uzávěr pro 2-faktory v claw-free grafech, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
12.03. (UL610, 13:00hod.)Ladislav Lukšan: Metody vnitřních bodů pro nekonvexní úlohy nelineárního programováni, ÚI AV ČR, katedrální kolokvium
10.03. (UL610, 10:15hod.)Kiyoshi Yoshimoto: Claw-free graphs and 2-factors that separate independent vertices, Nihon University, Tokio, Japonsko (link), kombinatorický seminář
05.03. (UL610, 13:00hod.)Tomáš Vejchodský: Aposteriorní odhady chyby v metodě konečných prvků - přehled technik, MÚ AV ČR, katedrální kolokvium
03.03. (UL610, 10:15hod.)Andrew King: Bounding the chromatic number of claw-free graphs, McGill University, Montreal, Kanada, kombinatorický seminář
24.02. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: O NP-úplnosti Hamiltonovského indexu grafů, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
09.02. (UL610, 09:00hod.)Celodenní seminář Oddělení matematické analýzy, (link), analýznický seminář
21.01. (UP112, 12:00hod.)Gabriela Holubová: Řešitelnost nelinárních okrajových úloh se skákajícími nelinearitami, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
 
2008
18.12. (UL 610, 11:00hod.)Jan Vršek: Algebrická analýza konvolucí křivek, KMA ZČU, geometrický seminář
09.12. (UL610, 10:15hod.)R. Erman: Long cycles in fullerenes, Univerza v Ljubljani, Slovinsko, kombinatorický seminář
04.12. (UL610, 13:00hod.)Lubor Buřič: Úvod do Filippovových dynamických systémů s aplikacemi, VŠCHT Praha, katedrální kolokvium
02.12. (UL610, 10:15hod.)Roman Čada: O rozdělování grafu cestou, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
26.11. (UL610, 10:00hod.)Petr Tichý: O generování ortogonálních bází Krylovových podprostorů pomocí krátkých rekurencí, KMA FAV ZČU, numerický seminář
21.11. (UL610, 09:30hod.)Petr Girg: Moving Plane Method II., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
18.11. (UL610, 10:15hod.)Radek Slíva: List Coloring Conjecture, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
14.11. (UL610, 09:00hod.)Petr Girg: Moving Plane Method, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
12.11. (UL610, 10:00hod.)Martin Butnikošarovski: Stručná historie iteračních metod pro SLAR, KMA FAV ZČU, numerický seminář
11.11. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Hranové grafy multigrafu a jednoznačnost originálu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
07.11. (UL610, 09:00hod.)Petr Stehlík: Principy maxima pro eliptické rovnice, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
07.11. (UL610, 11:00hod.)Jana Flašková: Řídké množiny určené sumačními ideály, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
06.11. (UL610, 13:00hod.)Václav Kučera: Nespojitá Galerkinova metoda: teorie a praxe, MFF UK, katedrální kolokvium
05.11. (UL610, 10:00hod.)Hanka Kopincová, Martin Butnikošarovski: Stručná historie iteračních metod pro SLAR, KMA FAV ZČU, numerický seminář
04.11. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: O jednoznačnosti uzávěrových operací, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
31.10. (UL610, 09:00hod.)Pavel Drábek: Basic Theory of Elliptic Equations III., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
29.10. (UL610, 10:00hod.)Tomáš Svatoň: Diskétní dualní metoda konečných objemů a její aplikace, KMA FAV ZČU, numerický seminář
24.10. (UL610, 09:00hod.)Pavel Drábek: Basic Theory of Elliptic Equations II., KMA FAV ZCU, analýznický seminář
24.10. (UL610, 11:00hod.)Wei Liu: Harnack inequality and applications for a class of evolution equations with random perturbation, University of Bielefeld, analýznický seminář
21.10. (UL610, 10:15hod.)Dalibor Fronček: Magic type labelings and incomplete round robin tournaments, University of Minnesota, Duluth, USA (link), kombinatorický seminář
16.10. (UU108, 13:00hod.)Roman Čada: Kombinatorika jaderného reaktoru, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
10.10. (UL610, 09:00hod.)Pavel Drábek: Basic Theory of Elliptic Equations, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
10.10. (UL610, 11:00hod.)Jochen Merker: Hamiltonian mechanics, Dirac structures and Courant algebroids, Universität Rostock, analýznický seminář
09.10. (UL610, 13:00hod.)Milan Kučera: O variačních nerovnicích a bifurkacích, MÚ AV ČR, katedrální kolokvium
03.10. (UL610, 12:00hod.)Hashem Rasouli: A remark on the uniqueness of positive solutions for some Dirichlet problems, , analýznický seminář
30.09. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Silný chromatický index grafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
24.09. (UL 606, 12:45hod.)Anna Porazilová: Otazky konvexity na povrchu, KMA ZČU, geometrický seminář
18.09. (UL 610, 11:00hod.)Emil Žagar: Geometric interpolation, MFF v Ljublani, geometrický seminář
18.09. (UL610, 11:00hod.)Emil Zagar: Geometric interpolation, University of Ljubljana, katedrální kolokvium
16.06. (UL610, 10:00hod.)Studenti: Presentace semestrálních prací NM, KMA FAV ZČU, numerický seminář
06.06. (UL 606, 09:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 12. část, KMA ZČU, geometrický seminář
04.06. (UL 606, 10:00hod.)Michal Bizzarri: Parameterization of algebraic curves, KMA ZČU, geometrický seminář
30.05. (UL610, 11:00hod.)Vítězslav Vít Vlček: Inverzni Radonova transformace a pocitacova tomografie, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
21.05. (UL 606, 10:30hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 11. část, KMA ZČU, geometrický seminář
16.05. (UL 606, 11:00hod.)Jaromír Dobrý: Generalized medial axis transform, KMA ZČU, geometrický seminář
16.05. (UL610, 13:00hod.)Hana Kutaková: Mortar metoda konečných prvků, KMA FAV ZČU, numerický seminář
16.05. (UL610, 14:00hod.)Studenti: Presentace semestrálních prací NM, KMA FAV ZČU, numerický seminář
15.05. (UL610, 13:00hod.)Petr Girg: Fredholmova alternativa pro p-laplacián a její důsledky, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
13.05. (UL610, 10:15hod.)Jan Ekstein: Referát k článku: A. D. King, B. A. Reed and A. Vetta: An upper bound for the chromatic number of line graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
30.04. (UL 606, 11:00hod.)Jan Vršek: Algebraická geometrie 10. část, KMA ZČU, geometrický seminář
29.04. (UL610, 10:15hod.)S. Petříčková a M. Bizzarri: Grafové hry, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
25.04. (UL 606, 11:00hod.)Jan Vršek: Algebraická geometrie 9. část, KMA ZČU, geometrický seminář
25.04. (UL610, 14:00hod.)Martin Butnikošarovski: Úvod do modelování turbulence, KMA FAV ZČU, numerický seminář
22.04. (UL610, 10:15hod.)Khikmat Saburov: Referát k článku: M. Chudnovsky, P. Seymour: The roots of the independence polynomial of a claw-free graph, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
18.04. (UL610, 11:00hod.)Václav Fiala: Různé přístupy k definování prostorů s lomenou derivací, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
18.04. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 8. část, KMA ZČU, geometrický seminář
15.04. (UL610, 10:15hod.)Přemek Holub: Distanční barevnost grafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
08.04. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Intervalové barvení bipartitiních grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
04.04. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 7. část, KMA ZČU, geometrický seminář
04.04. (UL610, 11:00hod.)Václav Fiala: Lomená Hardyho nerovnost pomocí interpolace, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
02.04. (UL 606, 13:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 6, KMA ZČU, geometrický seminář
28.03. (UL 606, 12:00hod.)Anna Porazilová: Nejkratší cesta na triangulovaném povrchu, KMA ZČU, geometrický seminář
25.03. (UL610, 10:15hod.)Roman Kužel: Referát o článku: M.N. Ellingham, X. Zha, Y. Zhang: Spanning 2-trails from degree sum conditions, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
17.03. (UL610, 12:50hod.)Jan Kalina: Robustní regrese a diagnostické nástroje, MFF UK, statistický seminář
14.03. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 5. část, KMA ZČU, geometrický seminář
14.03. (UL610, 14:00hod.)Daněk Josef: Výuka numerických metod na FAV - příprava písemných prací, KMA FAV ZČU, numerický seminář
11.03. (UL610, 10:15hod.)Jan Ekstein: Hamiltonovské kružnice v mocninách grafů a jejich vztah k blokovým stromům, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
07.03. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 4. část, KMA ZČU, geometrický seminář
07.03. (UL610, 11:00hod.)Petr Stehlík: Diskrétní Fučíkovo spektrum, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
04.03. (UL610, 10:15hod.)Ruslan Gumerov: Hamiltonicita CN_{i,j,k}-free grafů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
29.02. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 3. část, KMA ZČU, geometrický seminář
29.02. (UL610, 11:00hod.)Jochen Merker: Weak Solutions of Doubly Nonlinear Diffusion Equations, Universität Rostock, analýznický seminář
26.02. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Vlastnosti Cl2 uzávěru v claw-free grafech II, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
22.02. (UL 606, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 2. část, KMA ZČU, geometrický seminář
22.02. (UL610, 11:00hod.)Pavel Drábek: L^r odhady pro kvazilineárni rovnice II: důkaz modelového případu, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
19.02. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Vlastnosti Cl2 uzávěru v claw-free grafech I, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
15.02. (UL 610, 11:00hod.)Marek Byrtus: Algebraická geometrie 1. část, KMA ZČU, geometrický seminář
14.02. (UL610, 13:00hod.)Alois Kufner: Škály podmínek platnosti některých nerovností, KMA FAV ZČU, katedrální kolokvium
12.02. (UL610, 10:15hod.)Daniel Král': Fullereny - grafy ve službách chemie, MFF UK Praha, kombinatorický seminář
25.01. (UL 610, 09:00hod.)Jan Vršek: Riemanovská geometrie 12.část, KMA ZČU, geometrický seminář
24.01. (UL610, 09:00hod.)Celodenní seminář oddělení matematické analýzy, KMA FAV (link), analýznický seminář
23.01. (UL610, 12:00hod.)doc. RNDr. Vlastimil Křivan, CSc.: Diferenciální rovnice s nespojitou pravou stranou a jejich aplikace v modelech interagujících populací, Biologické centrum AV ČR, České Budějovice, katedrální kolokvium
18.01. (UL 610, 09:00hod.)Jan Vršek: Riemanovská geometrie 11.část, KMA ZČU, geometrický seminář
 
2007
14.12. (UL610, 11:00hod.)Stephen B. Robinson: Multiple Solutions for Positone and Semipositone Problems, Wake Forest University, analýznický seminář
14.12. (UL 610, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Riemanovská geometrie 10.část, KMA FAV ZČU, geometrický seminář
11.12. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Disjunktní Hamiltonovské kružnice v hvězdových grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
07.12. (UL610, 14:00hod.)Vítězslav Vít Vlček: Počítačová tomografie - inverzní Radonova transformace, KMA FAV ZČU, numerický seminář
07.12. (UL 610, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Riemanovská geometrie 9.část, KMA ZČU, geometrický seminář
07.12. (UL606, 11:00hod.)Pavel Drábek: Apriorni odhady pro kvazilinearni rovnice, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
04.12. (UL610, 10:15hod.)Jakub Teska: Referat k clanku S. Wina II: On a connection between the existence of k-trees and the toughness of a graph, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
30.11. (UL610, 14:00hod.)Martin Butnikošarovski: Redakční systém num.kma.zcu.cz, KMA FAV ZČU, numerický seminář
30.11. (UL606, 11:00hod.)Eduard Rohan: Homogenizace difuze v deformovatelném médiu s periodickými heterogenitami., KME FAV ZČU, analýznický seminář
27.11. (UL610, 10:15hod.)Jakub Teska: Referat k clanku S. Wina: On a connection between the existence of k-trees and the toughness of a graph, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
23.11. (UL 606, 09:00hod.)Jana Flašková: Riemanovská geometrie 8.část, KMA ZČU, geometrický seminář
23.11. (UL606, 11:00hod.)Eduard Rohan: Odvození některých nerovností Poincarého typu pro homogenizaci silně heterogenních médií., KME FAV ZCU, analýznický seminář
22.11. (UL610, 13:00hod.)A. N. Sesekin: Dynamic systems with nonlinear impulse structure, USTU Jekaterinburg, katedrální kolokvium
16.11. (UL 610, 09:00hod.)Jana Flašková: Riemanovská geometrie 7.část, KMA ZČU, geometrický seminář
09.11. (UL606, 10:45hod.)Jana Flašková: Zobecnění Bolzano-Weierstrassovy věty a některé třídy sekvenciálně kompaktních prostorů, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
06.11. (UL610, 10:15hod.)Jan Brousek: 2,4-faktory v claw-free grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
02.11. (UL 610, 09:00hod.)Jana Flašková: Riemanovská geometrie 6.část, KMA ZČU, geometrický seminář
30.10. (UL610, 10:15hod.)Khikmat Saburov: Úvodní referát k článku: M. Chudnovsky and P. Seymour: The structure of claw-free graphs II, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
26.10. (UL610, 14:00hod.)Jakub Novák: Semidiskrétní centralní metody pro PDR hyperbolického typu, simulace proudění okolo nové lokomotivy Škoda 109E, Škoda Výzkum s.r.o., numerický seminář
26.10. (UL606, 11:00hod.)Oybek Golumov: Second-order dynamic equations on time scales II - Maximum principles and applications, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
25.10. (UL610, 13:00hod.)Bert Juettler: Polynomial Solvers with Superquadratic Convergence, Johannes Kepler University Linz, katedrální kolokvium
23.10. (UL610, 10:15hod.)Khikmat Saburov: Úvodní referát k článku: M. Chudnovsky and P. Seymour: The structure of claw-free graphs, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
19.10. (UL606, 11:00hod.)Oybek Golumov: Second-order dynamic equations on time scales, I - Introduction, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
19.10. (UL 610, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Riemanovská geometrie 5.část, KMA ZČU, geometrický seminář
19.10. (UL610, 14:00hod.)Webové stránky a další..., KMA FAV ZČU, numerický seminář
16.10. (UL610, 10:15hod.)Jakub Teska: New results on trestles, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
12.10. (UL606, 11:00hod.)Jochen Merker: Doubly Nonlinear Diffusion Equations: Regularity of Solutions, Universität Rostock, analýznický seminář
05.10. (UL606, 11:00hod.)Peter Takáč: Equivalent conditions for the intrinsic ultracontractivity of the semigroup with a Schroedinger generator, Universität Rostock, analýznický seminář
05.10. (UL 606, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Riemanovská geometrie 4.část, KMA ZČU, geometrický seminář
02.10. (UL610, 10:15hod.)Guillermo Pineda-Villavicencio: New results on the degree/diameter and other related problems, University of Ballarat, Australia; University of Oriente, Cuba, kombinatorický seminář
25.09. (UL610, 10:15hod.)Snaming Zhou: Classification of a family of finite symmetric graphs, The University of Melbourne, Australia (link), kombinatorický seminář
25.05. (UU104, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Riemanovská geometrie 3.část, KMA ZČU, geometrický seminář
24.05. (UL610, 13:00hod.)Jinřich Bečvář: Zrod teorie matic, MFF UK, katedrální kolokvium
18.05. (UL610, 14:00hod.)Presentace výsledků NM projekt, KMA FAV ZČU, numerický seminář
18.05. (UL606, 11:00hod.)Jakub Slovan: Existence slabého řešení modifikované Stefanovy úlohy s kinetickou podmínkou na hranici, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
17.05. (UP104, 13:00hod.)Bohdan Maslowski: Brownův pohyb v matematice, MÚ AV ČR, Praha, katedrální kolokvium
11.05. (UL610, 11:00hod.)Radek Cibulka: Gravesova věta a její užití, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
11.05. (UU 104, 09:00hod.)Jan Vršek,: Riemanovská geometrie 2.část, KMA ZČU, geometrický seminář
10.05. (UL610, 13:00hod.)Dalibor Fronček: Magické grafy a sportovní turnaje, University of Minnesota, USA, katedrální kolokvium
04.05. (UL610, 11:00hod.)Komil Kuliev, Gulchehra Kulieva: Parabolic problems in noncylindrical domains., KMA FAV ZČU, analýznický seminář
27.04. (UL610, 11:00hod.)Jan Pospíšil: Úvod do stochastické analýzy, část 3. - rovnice s frakcionálním Brownovým pohybem, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
27.04. (UL 606, 10:00hod.)Zbyněk Šír: Konstrukce PH křivek pro rychlé obrábění, MFF UK, geometrický seminář
24.04. (UL610, 10:15hod.)Jakub Teska: Toughness treshold for the existence of a 2-walk in K_4-minor free graphs, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
20.04. (UL606, 14:00hod.)Diskuze na téma státní závěrečné zkoušky z matematiky, KMA FAV ZČU, numerický seminář
20.04. (UL606, 11:00hod.)Jan Pospíšil: Úvod do stochastické analýzy, část 2. - rovnice v nekonečné dimenzi, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
20.04. (UU 104, 09:00hod.)Jan Vršek: Riemanovská geometrie-pracovní seminář, KMA ZČU, geometrický seminář
17.04. (UL610, 10:15hod.)Jan Brousek: Minimální claw-free grafy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
13.04. (UL606, 14:00hod.)Jakub Slovan: Zrušeno - Existence řešení modifikované Stefanovy úlohy s kinetickou podmínkou na hranici, KMA FAV ZČU, numerický seminář
13.04. (UL610, 11:00hod.)Jan Pospíšil: Úvod do stochastické analýzy, část 1. - rovnice v konečné dimenzi, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
12.04. (UL610, 14:45hod.)Vlastimil Křivan: Evolučně stabilní strategie popisující prostorové rozložení populací, EÚ AV ČR, katedrální kolokvium
12.04. (UL610, 13:30hod.)Marián Fabian: O variačních principech, zejména těch hladkých, MÚ AV ČR, Praha, katedrální kolokvium
10.04. (UL610, 10:15hod.)J. Basl, V. Skocil, J. Tupa: Možnosti aplikace teorie grafů a diskrétní optimalizace pro řízení technologických a diagnostických procesů v elektrotechnice, FST, FEL ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
03.04. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Kvazi-hranové grafy a uzávěr, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
30.03. (UU104, 11:00hod.)Gabriela Holubová, Petr Nečesal: Rezonance s Fučíkovým spektrem a Fučíkovo spektrum adjungovaného operátoru, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
30.03. (UL610, 14:00hod.)Jakub Slovan: O existenci slabého řešení modifikované Stefanovy úlohy PART III., KMA FAV ZČU, numerický seminář
29.03. (UL604, 13:00hod.)Jindřich Kňourek, Miloš Mulač: Seminář klastrového počítání na KMA, CIV ZČU, katedrální kolokvium
27.03. (UL610, 10:15hod.)S. Petříčková, M. Bizzarri: Hry na grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
23.03. (UL610, 11:00hod.)Gabriela Holubová, Petr Nečesal: Řešitelnost nelineární čtyřbodové okrajové úlohy, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
20.03. (UL610, 10:15hod.)Ruslan Gumerov: Aplety pro demosntraci grafových algoritmů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.03. (UL610, 11:00hod.)Petr Tomiczek: Variační metody pro úlohu s tlumením, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
16.03. (UL610, 14:00hod.)Jakub Slovan: O existenci slabého řešení modifikované Stefanovy úlohy PART II., KMA FAV ZČU, numerický seminář
13.03. (UL610, 10:15hod.)Roman Čada: Optimalizace rozsáhlých úloh, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
09.03. (UL606, 11:00hod.)Petr Tomiczek: Palais-Smaleova podmínka, KMA FAV ZČU, analýznický seminář
09.03. (UL610, 14:00hod.)Jakub Slovan: O existenci slabého řešení modifikované Stefanovy úlohy PART I., KMA FAV ZČU, numerický seminář
06.03. (UL610, 10:15hod.)Ondřej Rucký: Ergodická teorie a souvislost s kombinatorickou teorií čísel II, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
02.03. (UL 606, 09:00hod.)Miloš Božek: Rozmiestňovanie geometrických útvarov, FMFI KU, Bratislava, geometrický seminář
27.02. (UL610, 10:15hod.)Ondřej Rucký: Ergodická teorie a souvislost s kombinatorickou teorií čísel I, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
20.02. (UL610, 10:15hod.)Jana Flašková: Ultrafiltry a malé množiny, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
13.02. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Základy Ramseyovy teorie, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
15.01. (UL 606, 09:00hod.)Marek Byrtus: Zobecněný offset a hledání lokálního průniku, KMA ZČU, geometrický seminář
 
2006
15.12. (UL610, 14:00hod.)Kahramon Jumayev: nebylo oznámeno, KMA FAV ZČU, numerický seminář
12.12. (UL610, 10:15hod.)Zdeněk Ryjáček: Dva zajímavé problémy v hamiltonovské teorii grafů, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
08.12. (UL610, 14:00hod.)Azizjon Achilov: Metoda konečných objemů II., KMA FAV ZČU, numerický seminář
05.12. (UL610, 10:15hod.)Roman Kužel: A Closure Concept in K_{1,r}-free Graphs, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
04.12. (UL610, 13:00hod.)prof. Jiří Matoušek: Voroneho diagramy s neutralní zónou, ITI MFF UK Praha, kombinatorický seminář
01.12. (UL 606, 09:00hod.)Martin Šimek: Epipolární geometrie, KMA ZČU, geometrický seminář
01.12. (UL610, 14:00hod.)Světlana Tomiczková: Voronoiho diagramy a optimální triangulace, KMA FAV ZČU (link), numerický seminář
28.11. (UL610, 10:15hod.)Tomáš Kaiser: Perfektní párováni s prázdným průnikem, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
24.11. (UL610, 14:00hod.)Azizjon Achilov: Metoda konečných objemů I., KMA FAV ZČU, numerický seminář
21.11. (UL610, 10:15hod.)Roman Čada: Transformace kubických grafů a otevřené problémy jejich faktorizaci, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
14.11. (UL610, 10:15hod.)Ondřej Rucký: Duhovost hypergrafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
07.11. (UL610, 10:15hod.)Petr Vrána: Nepancyklické grafy s úplným uzávěrem, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
03.11. (UL610, 14:00hod.)Jan Nejedlý: TRIAL, Stručný úvod do problematiky paralelního programování, KMA FAV ZČU, numerický seminář
24.10. (UL610, 11:00hod.)Jianmin Tang: Hybrid Simulated Annealing and Genetic Algorithm for the Degree-Diameter Problem, University of Ballarat, Australie, kombinatorický seminář
24.10. (UL610, 10:00hod.)Guillermo Pineda-Villavicensio: On the degree/diameter problem for both bipartite and non-bipartite graphs, University of Oriente, Kuba; University of Ballarat, Australie, kombinatorický seminář
20.10. (UL 606, 09:00hod.)Radek Výrut: Minkowského suma nekonvexních množin ve 3D, KMA ZČU, geometrický seminář
03.10. (UL610, 09:00hod.)Jan Brousek: Hamiltonicita a zakázané podgrafy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
08.09. (UL610, 14:00hod.)Kahramon Jumayev: The Generalized Riemann Problem Approach for Long-Wave Tsunami Propagation, KMA FAV ZČU, numerický seminář
19.05. (UL 606, 09:00hod.)Anna Porazilová: Nejkratší cesta na povrchu mnohostěnu, KMA ZČU, geometrický seminář
18.05. (UL610, 16:30hod.)Ruslan Gumerov: Kontrahovatelné podgrafy a zakázané indukované podgrafy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
12.05. (UL 606, 09:00hod.)Marek Byrtus: Klasický a zobecněný offset, KMA ZČU, geometrický seminář
04.05. (UL610, 16:30hod.)Jan Ekštein: Hamiltonovské kružnice v mocninách grafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
03.05. (UL604, 13:00hod.)Sodikjon Kurbanov: The branching processes with nonhomogeneous migration and infinite variance, KMA FAV ZČU, statistický seminář
28.04. (UL 606, 09:00hod.)František Ježek: Modelování pomocí vazeb (Constraints based modeling), KMA ZČU, geometrický seminář
19.04. (UL604, 13:00hod.)Vladimír Václavík: Identifikace modelu náhodné veličiny s prahovým parametrem, KMA FAV ZČU, statistický seminář
05.04. (UL604, 13:00hod.)Michal Friesl: Neparametrické bayesovské odhady v případě proporcionálního cenzorování, KMA FAV ZČU, statistický seminář
29.03. (UL610, 16:30hod.)Zdeněk Ryjáček: Maximal nontraceable graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
24.03. (UL 606, 09:00hod.)Edita Vranková: Ako a kde moze geometria pomoct technologiam, KMA ZČU, geometrický seminář
23.03. (UL610, 16:30hod.)Jan Brousek: Zobecněné Claw-free grafy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
17.03. (UL 606, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Krystalografické grupy, KMA ZČU, geometrický seminář
16.03. (UL610, 16:30hod.)Roman Kužel: k-walks in bridgeless graphs, KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
10.03. (UL 606, 09:00hod.)Jan Vršek: Cliffordova geometrická algebra, KMA ZČU, geometrický seminář
09.03. (UL610, 16:30hod.)Přemysl Holub: 2-distanční barvení kartézského produktu grafu, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
02.03. (UL610, 16:30hod.)Roman Čada: Faktory v kubických grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
23.02. (UL610, 16:30hod.)Zdeněk Ryjáček: Arbirtatily Vertex Decomposable Graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.02. (UL604, 16:30hod.)Sylwia Cichacz: Decompositions of graphs into closed trails of even size, AGH Krakow, Poland (link), kombinatorický seminář
26.01. (UL604, 16:00hod.)Stanislav Jendroľ: Duhovost semiregularných rovinných grafov, Univerzita P. J. Šafarika v Košicích, SR, kombinatorický seminář
09.01. (UL604, 15:00hod.)Joe Ryan: Structure and Properties of Eccentric Digraphs, University of Ballarat, Australia (link), kombinatorický seminář
09.01. (UL604, 14:00hod.)Mirka Miller: Security Problem of Statistical Databases and Combinatorics of Finite Sets, University of Ballarat, Australia (link), kombinatorický seminář
 
2005
16.12. (UL 606, 09:00hod.)Martina Vichrová: Topografické mapy poloviny 19. století a jejich lokalizace do S-JTSK, KMA ZČU, geometrický seminář
14.12. (UL603, 16:00hod.)Vrána Petr: Dominujicí kružnice a podgrafy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
30.11. (UL603, 16:00hod.)Kužel Roman: Trestly v grafech bez K(1,r), KMA ZČU Plzeň (link), kombinatorický seminář
25.11. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: Křivky s Minkowského pythagorejským hodografem, KMA ZČU, geometrický seminář
16.11. (UL603, 16:00hod.)Čada Roman: Optimalizace meziměstské autobusové dopravy, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
02.11. (UL603, 16:00hod.)Ryjáček Zdeněk: Zakázané dvojice indukovaných podgrafů pro existenci 2-faktoru, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
26.10. (UL603, 16:00hod.)Kaiser Tomáš: Perfektní párování v kubických grafech a Berge-Fulkersonova hypotéza, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
12.10. (UL603, 16:00hod.)Holub Přemysl: Stabilní dvojice pro hranový uzávěr II., KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
05.10. (UL603, 16:00hod.)Holub Přemysl: Stabilní dvojice pro hranový uzávěr I., KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
17.06. (UL 606, 09:00hod.)Radek Výrut: Minkowského suma a její další aplikace, KMA ZČU, geometrický seminář
27.05. (UL 606, 09:00hod.)Světlana Tomiczková: Minkowského rozdíl, problémy, algoritmus., KMA ZČU, geometrický seminář
18.05. (UL604, 16:30hod.)Roman Čada: Stabilita hamiltonovského hranolu při claw-free uzávěru, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
04.05. (UL604, 16:30hod.)Riste Škrekovski: Coloring the square of planar graphs, univerzita v Lublani (Slovinsko), kombinatorický seminář
29.04. (UL 606, 09:00hod.)Jan Pacina: Popis principů fungování vybraných prostorových analýz a jejich implementace v nekomerčním GIS GRASS pro názornou výuku, KMA ZČU, geometrický seminář
29.04. (UL 606, 09:00hod.)Jaromír Dobrý: Základy Laguerrovy sférické geometrie a možnosti jejího zobecnění, KMA ZČU, geometrický seminář
27.04. (UL604, 16:30hod.)prof. Mayer: Teorie grafů a elektrické obvody II, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
20.04. (UL604, 16:30hod.)Zdeněk Ryjáček: Teorie grafů a elektrické obvody, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.04. (UL604, 16:30hod.)Tomáš Kaiser: Nezávislé systémy reprezentantů, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
01.04. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Implicitizace NURBS objektů, KMA ZČU, geometrický seminář
30.03. (UL604, 16:30hod.)Ondřej Rucký: Cesty v orientovaných grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
23.03. (UL604, 16:30hod.)Teska Jakub: 2-sledy v chordálních grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.03. (UL604, 16:30hod.)Jan Borusek, Přemek Holub: Modifikace Claw-free uzávěru, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
04.03. (UL 604, 09:00hod.)František Ježek: Osobnosti CAGD, KMA ZČU, geometrický seminář
02.03. (UL604, 16:30hod.)Zdeňek Ryjáček: 3-trestles in 2-connected claw free graphs, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
16.02. (UL604, 15:00hod.)Jungic Veselin: On Brown's conjecture on accessible sets, Simon Fraser University (Burnaby, BC, Kanada), kombinatorický seminář
07.01. (UL604, 12:30hod.)Joe Ryan: The Train Marshalling Problem, University of Ballarat, Australia (link), kombinatorický seminář
07.01. (UL604, 12:00hod.)Mirka Miller: Optimal Networks, University of Ballarat, Australia (link), kombinatorický seminář
 
2004
15.12. (UL604, 16:30hod.)Petr Vrána: Dominující kružnice v A-kontrahovatelných grafech, KMA ZČU Plzeň, kombinatorický seminář
24.11. (UL604, 16:30hod.)Francois Genest: Covering stable set of black vertices in some simple graphs, LRI Orsay, Francie, kombinatorický seminář
05.11. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: Laguerrovská úprava klasické Houghovy transformace a její význam pro rozpoznávání povrchů, KMA ZČU, geometrický seminář
03.11. (UL604, 16:30hod.)Jan Brousek: Distanční lokální souvislost grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
02.11. (UL610, 09:00hod.)Vladimír Václavík: Metody Monte Carlo a markovské řetězce, KMA FAV ZČU, statistický seminář
27.10. (UL604, 16:30hod.)Tomáš Kaiser: Cykly a řezy v grafech, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
20.10. (UL604, 16:30hod.)Zdeněk Ryjáček: Chybějící délky kružnic v grafech s úplným uzávěrem, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
06.10. (UL604, 16:30hod.)Ingo Schiermeyer: Colorings of graphs, Technische Universitat Bergakademie Freiberg, Germany, kombinatorický seminář
25.05. (UL604, 13:00hod.)Michal Friesl: Neparametrické bayesovské metody v analýze dat o přežití, KMA FAV ZČU, statistický seminář
30.04. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Metody implicitizace algebraických variet 2, KMA ZČU, geometrický seminář
28.04. (UL 604, 11:00hod.)Jakub Teska: Kostry v grafech, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
21.04. (UL 604, 11:00hod.)Zdeněk Ryjáček: Kostry s malým počtem uzlů vyššího stupně v k-tuhých grafech., KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
16.04. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Metody implicitizace algebraických variet 1, KMA ZČU, geometrický seminář
15.04. (UL 606, 09:00hod.)Anna Porazilová: Diplomová práce, KMA ZČU, geometrický seminář
14.04. (UL 604, 11:00hod.)Přemysl Holub: Hamiltonian index, part II., KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
07.04. (UL 604, 11:00hod.)Přemysl Holub: Hamiltonian index, part I., KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
31.03. (UL 604, 11:00hod.)Zdeněk Ryjáček: Výukové applety pro diskrétni matematiku, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
24.03. (UL 604, 11:00hod.)Milan Kučera: Výukové applety pro diskrétní matematiku, MFF UK, Praha, kombinatorický seminář
17.03. (UL 604, 11:00hod.)Libuše Tesková: Grafy s celými vlastnimi cisly, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
10.03. (UL 604, 00:00hod.)Jakub Teska: článek Splitting and contractible edges... (A. Saito), část II., KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
03.03. (UL 604, 00:00hod.)Jakub Teska: článek Splitting and contractible edges... (A. Saito), KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
 
2003
18.12. (UL604, 14:30hod.)Stanislav Kraus: Kritéria volby modelu v regresní analýze, KMA FAV ZČU, statistický seminář
11.12. (UL604, 14:30hod.)Michal Friesl: Bayesovský přístup k volbě modelu, KMA FAV ZČU, statistický seminář
04.12. (UL604, 14:30hod.)Vladimír Václavík: Odhady parametrů dvouparametrického a tříparametrického Weibullova rozdělení, KMA FAV ZČU, statistický seminář
14.11. (UL 606, 09:00hod.)Urol Berdiyorov: C*-algebry, KMA ZČU, geometrický seminář
10.11. (UL 604, 12:00hod.)Premysl Holub: Barevnost claw-free grafu, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
03.11. (UL 604, 12:00hod.)Roman Čada: Kosterní grafy, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
24.10. (UL 606, 09:00hod.)Světlana Tomiczková: Minkowského součin., KMA ZČU, geometrický seminář
20.10. (UL 604, 12:00hod.)Tomáš Kaiser: Kruhová barevnost hranových grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
13.10. (UL 604, 12:00hod.)Jan Brousek: Stabilita C,E-free grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
06.10. (UL 604, 12:00hod.)Jakub Teska: Diplomová práce, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
03.10. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: Dupinovy cyklidy v cyklografickém modelu Laguerrovy geometrie., KMA ZČU, geometrický seminář
28.05. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Samoprůniky ploch, KMA ZČU, geometrický seminář
22.05. (UL 606, 09:00hod.)František Ježek: NURBS modelování, KMA ZČU, geometrický seminář
20.05. (UL 606, 09:00hod.)Stanislav Olivík: Diplomová práce (Virtuální model univerzity), KMA ZČU, geometrický seminář
25.04. (UL 604, 00:00hod.)Tomáš Kaiser: Discharging a barvení rovinných grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
10.04. (UL 606, 09:00hod.)Monika Ullrichová, Miroslav Blecha: Diplomové práce (Popisy geometrických objektů, implicitace), KMA ZČU, geometrický seminář
14.03. (UL 604, 00:00hod.)Libuše Tesková: Vlastní čísla grafů - dokončení, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
13.03. (UL 606, 09:00hod.)Jaroslav Hora: Eliminace kvantifikátorů a počítačové dokazování nerovností, KMA ZČU, geometrický seminář
07.03. (UL 604, 00:00hod.)Libuše Tesková: Vlastní čísla grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
13.02. (UL 606, 09:00hod.)František Ježek: Trendy geometrického modelování., KMA ZČU, geometrický seminář
 
2002
19.12. (UL604, 00:00hod.)Roman Kužel: A note on the Thomassen conjecture, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
18.12. (Zasedaci, 00:00hod.)Kňourek, Kužel, Sitera: Clustery na ZČU, KMA FAV ZČU, Plzeň (link), kombinatorický seminář
18.12. (UL 606, 09:00hod.)Monika Ullrichová, Miroslav Blecha: Diplomové práce, KMA ZČU, geometrický seminář
12.12. (UL604, 00:00hod.)Přemek Holub: Distance coloring and distance local connectivity, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
05.12. (UL604, 00:00hod.)Roman Čada: Algoritmy s linearní složitostí pro třídu claw-free a net-free grafů, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
04.12. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Metody eliminace proměnných - úvod do teorie rezultantů, KMA ZČU, geometrický seminář
04.12. (UL 606, 09:00hod.)Radek Výrut: Minkowského suma a 3D rozmísťování., KMA ZČU, geometrický seminář
28.11. (UL604, 00:00hod.)Zdeňek Ryjáček: Sum Labellings, KMA FAV ZČU, Plzeň (link), kombinatorický seminář
14.11. (UL604, 15:30hod.)Chuanping Chen: Discrete mathematics in China, , kombinatorický seminář
07.11. (UL617, 15:30hod.)Roman Čada: Dominating Cycles in DCT Graphs, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
06.11. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: Regulární a semiregulární polyedry 2, KMA ZČU, geometrický seminář
23.10. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: Regulární a semiregulární polyedry., KMA ZČU, geometrický seminář
16.10. (UL 606, 09:00hod.)Světlana Tomiczková: Cyklidy, KMA ZČU, geometrický seminář
10.10. (UK617, 15:30hod.)Tomas Kaiser, Pilsen, Czech Rep.: Spanning spiders, KMA FAV ZČU, Plzeň, kombinatorický seminář
03.10. (UK617, 16:00hod.)Joe Ryan: Iterations of eccentric digraphs, University of Newcastle, Australia (link), kombinatorický seminář
03.10. (UK617, 15:30hod.)Mirka Miller: Degree/Diameter problem, University of Newcastle, Australia (link), kombinatorický seminář
24.04. (UL 606, 09:00hod.)Radek Výrut:: Minkowského suma a její aplikace (diplomová práce), KMA ZČU, geometrický seminář
 
2001
09.10. (UL 606, 09:00hod.)Ivana Linkeová: Využití matematických metod počitačové grafiky při konstrukci a výrobě tvarově složitých ploch, KMA ZČU, geometrický seminář
11.05. (UL 606, 09:00hod.)Miroslav Lávička: VRLM, KMA ZČU, geometrický seminář
11.05. (UL 606, 09:00hod.)Světlana Tomiczková: Úvod do nestingu, KMA ZČU, geometrický seminář
20.04. (UL 606, 09:00hod.)Bohumír Bastl: Symbolické manipulace v geometrii a počitačové grafice, KMA ZČU, geometrický seminář
06.04. (UL 606, 09:00hod.)Ivan Stropek: Triangulace a jejich aplikace v GIS (referát o diplomové práci), KMA ZČU, geometrický seminář
16.03. (UL 606, 09:00hod.)Ing. Josef Kazda: Problematika skládání airbagu, KMA ZČU, geometrický seminář

Stránku spravuje: Jan Čepička

ANALYZA.kma.zcu.cz   GEOMETRIE.kma.zcu.cz   NUMERIKA.kma.zcu.cz   STATISTIKA.kma.zcu.cz   GEOMATIKA.kma.zcu.cz   www.ITI.zcu.cz   http://dimatia.fav.zcu.cz/DM/dm.kma   www.ZCU.cz   www.FAV.zcu.cz   PHONE.zcu.cz   PUBLIKACE.zcu.cz   SEARCH.zcu.cz   STAG.zcu.cz
Creative Commons License